یکشنبه ,۶ خرداد ۱۳۹۷ :: Sunday ,27 May 2018

جستجو های اخبار روز

هلیکوپترها هم خودران می شوند

هلیکوپترها هم خودران می شوند
هلیکوپترها هم خودران می شوند

مهر/ محققان موفق به طراحی سیستم تازه ای شده اند که با نصب آن بر روی هلکوپترهای عادی می توان آنها را به هلکوپترهای خودران مبدل کرد.
برنامه ریزی برای طراحی این سیستم از سال ۲۰۱۲ و توسط مرکز تحقیقات نیروی دریایی ایالات متحده آغاز شد.
مدت زمان اجرای این طرح ۵ سال و هزینه اختصاص یافته به آن ۹۸ میلیون دلار و قرار بود سیستم های خودران پروازی برای استفاده در هلکوپترهای عادی موجود طراحی شود.

طراحی این سیستم با همکاری شرکت آئورورا صورت گرفته و برای اولین بار بر روی هلکوپتر مدل UH-۱H که مورد استفاده تفنگداران آمریکایی در این کشور است، نصب شده است.

سیستم یادشده که AACUS نام دارد، نشست و برخاست مکرر هلکوپترها و انجام ماموریت های متنوع را در شرایط گوناگون امکان پذیر می سازد.
یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح غلبه بر چالش های عملیاتی ارتش آمریکا در عراق و افغانستان اعلام شده است. زیرا شلیک مداوم به این هلکوپترها و احتمال پرتاب مواد منفجره به سمت آنها باعث شده تا خطر کشتار نظامیان آمریکایی در جریان پرواز هلکوپترها به شدت افزایش یابد.

با استفاده از این سیستم هلکوپترها به حسگرهای متنوع، انواع دوربین و سیستم های شناسایی راداری مجهز می شوند. البته در این حالت هم یک خلبان کارآزموده از راه دور هلکوپتر خودران را با استفاده از یک تبلت تحت کنترل خواهد داشت. سیستم نرم افزاری AACUS از قابلیت شناسایی موانع محیطی نیز برخوردار است.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شویدمنبع: مهر

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "هلیکوپترها هم خودران می شوند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار