آشنایی با نماد جالب فرهنگ ژاپن
چهارشنبه ,۲۴ مرداد ۱۳۹۷ :: Wednesday ,15 August 2018

جستجو های اخبار روز

آشنایی با نماد جالب فرهنگ ژاپن

آشنایی با نماد جالب فرهنگ ژاپن
آشنایی با نماد جالب فرهنگ ژاپن

الی گشت/کیمونو جامه سنتی ژاپن است. البته در اصل در این کشور کیمونو به همه پوشیدنی‌ها اطلاق می شود اما معنای ویژه آن جامه‌‌ای سراسری است که زنان، مردان و کودکان بر تن می‌‌کنند. کیمونو جامه‌ای است آستین‌دار، بلند و صاف که تا ساق پا میرسد. سر آستین‌‌ها معمولا گشاد بوده و گاه به نیم‌ متر هم می‌رسد.

بر خلاف تصور رایج، این جامه فقط مخصوص بانوان نیست و حتی کشتی گیران سومو (کشتی سنتی ژاپن) هم در محافل عمومی کیمونو به تن دارند.
رسم این کشور چنین است که کیمونوی زنان مجرد چنان بلند است که بر زمین کشیده می‌شود و آستین‌‌های بسیار بلندی دارد. جلوی کیمونو باز است و معمولا از چپ به راست دور بدن را می ‌پوشاند. به دیگر بیان قسمت چپ آن روی قسمت راست قرار می‌‌گیرد.البته گاهی به خصوص در هنگام مراسم تدفین، این لباس از راست به چپ به تن می‌‌شود. روی کیمونو شالی هم به دور بدن بسته می‌‌شود تا کیمونو محکم نگه داشته شود.

طراحی کیمونو از لحاظ تاریخی معنای خاصی دارد. جزییات موجود در هر کیمونو مانند قلاب‌دوزی فراوان یا منسوجات چاپی، نشان دهنده جنسیت (مذکر یا مؤنث بودن) فردی که آن را می‌پوشد، ثروت و حتی موقعیت اجتماعی او است.
کیمونو را معمولا با پای ‌افزارهای سنتی می ‌پوشند که از چوپ ساخته می‌‌شوند. جورابی که با کیمونو پوشیده می شود تابی (tabi) نام دارد که شکافی در پنجه پای آن قرار داده شده است. زیر کیمونو هم کیمونوی کوچکتری به‌عنوان لباس زیرین می‌پوشند.منبع:

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "آشنایی با نماد جالب فرهنگ ژاپن" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار