چهارشنبه ,۲۷ تیر ۱۳۹۷ :: Wednesday ,18 July 2018

جستجو های اخبار روز

صنعت خودرو با رویه فعلی به مشکل بر می خورد

صنعت خودرو با رویه فعلی به مشکل بر می خورد
صنعت خودرو با رویه فعلی به مشکل بر می خورد

پرشین خودرو/ در همان سال گذشته و پس از نوسانات ارز باید مدیران صنعت خودرو و مسوولان قیمت گذاری در این صنعت فکری می کردند که مشکلات فعلی به وجود نیاید اما؛ کاری نکردند.
عبدالله بابایی کارشناس صنعت خودرو، با بیان این مطلب و در تشریح سال 96 و اتفاقات صنعت خودرو گفت: آغاز سال 96 برای خودروسازان، خوب شروع شد و تولید و هدف گذاری ها به خوبی در حال تحقق می نمود اما در اواخر سال نوسانات قیمت ارز همه چیز را بر هم زد.

وی ادامه داد: البته اتفاقات سال 96 باعث نشد که تولید و عرضه محصول متوقف شود اما این روند با ادامه دار شدن در سال 97 می تواند مشکلات بسیاری برای صنعت خودرو ایجاد کند.
بابایی در خصوص چالش اصلی صنعت خودرو با نرخ ارز گفت: مسلم بدانید این تغییر نرخ ارز موجب چالش در قیمت گذاری خودرو و حتی قطعات و خدمات خواهد شد البته به دلیل داخلی بودن صنعت خودرو، اثرات این نوسانات چند ماه طول می کشد تا خود را نمایان کند.

وی با خطاب قرار دادن مسوولان و برنامه ریزان صنعت خودرو و هشدار در مورد چالش های خودروسازان با تغیر قیمت ارز تصریح کرد: قیمت گذاری و روند آن در صنعت خودرو باید اصلاح شود ما به هیچ عنوان در مورد افزایش قیمت خودرو حرف نمی زنیم بلکه در مورد تثبیت قیمت ها سخن می گوییم یعنی نسبت به کم شدن ارزش پول ملی، باید قیمت گذاری واقعی شود تا ارزش پول جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

بابایی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد صنعت قطعه و خودرو زیان نبینند باید قیمت ها واقعی شود. این دو صنعت تنها در صورت تغییر روند قیمت گذاری می توانند بدون دغدغه به کارشان ادامه دهند. اما به هر حال سال 97 می تواند سالی سخت برای صنعت خودرو باشد که این مطلب بستگی 100درصدی به تصمیم های گرفته شده توسط مدیران مربوطه دارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: پرشین خودرو

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "صنعت خودرو با رویه فعلی به مشکل بر می خورد" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار