محسن رضایی: در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران از معاهده «ان.پی.تی» خارج خواهد شد
شنبه ,۲۷ مرداد ۱۳۹۷ :: Saturday ,18 August 2018

جستجو های اخبار روز

محسن رضایی: در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران از معاهده «ان.پی.تی» خارج خواهد شد

محسن رضایی: در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران از معاهده «ان.پی.تی» خارج خواهد شد
محسن رضایی: در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران از معاهده «ان.پی.تی» خارج خواهد شد

فارس/ دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که در صورتی که ایالات متحده آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، تهران نیز از معاهده منع اشاعه هسته‌ای (ان.پی.تی) خارج خواهد شد.

«محسن رضائی» شامگاه پنجشنبه در دیدار با خبرنگاران خارجی گفت: «ایران هزینه زیادی برای توافق هسته‌ای داده و ما حاضر نیستیم که این توافق به هدر رود و هزینه جدیدی متحمل شویم».

او با بیان اینکه در صورت خروج آمریکا از این توافق ایران نیز از معاهده منع اشاعه هسته‌ای خارج خواهد شد، گفت: «خروج ما از این معاهده بر اساس مفاد آن، قانونی است».

رضائی در پاسخ به سؤال در خصوص میزان موفقیت «آمانوئل ماکرون»، رئیس جمهوری فرانسه در اقناع «دونالد ترامپ»، همتای آمریکایی‌اش در مورد محدود کردن توانایی‌های موشکی ایران گفت: « طبیعتا آن‌ها به توافقی دست نیافته‌اند و چیزی در مورد موضع مشترک ماکرون و ترامپ نشنیده‌ایم. پیداست که هیچ گونه توافقی وجود ندارد و اروپایی‌ها نمی‌توانند با آمریکایی‌ها در اجرای توافق هسته‌ای به توافقی دست یابند».

به گزارش شبکه العالم، دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: «اروپایی‌ها نمی‌توانند به خاطر ترامپ منافع طولانی خود را قربانی کنند؛ چرا که او اگر راست می‌گفت به اشتباه‌های خود در قبال وعده‌های انتخابی خود که به مردم داده، اعتراف می‌کرد».

او با بیان اینکه به نفع مردم آمریکا نیست که از توافق هسته‌ای با ایران خارج شوند، تأکید داشت: «ما با طرح اروپا برای راضی نگه داشتن ترامپ مخالفیم؛ اگر اروپایی‌ها به مسیر توافق هسته‌ای اعتقاد داشتند بین ما و خودشان مانع ایجاد نمی‌کردند».

رضائی در مورد روابط ایران با آمریکا گفت که تهران سه بار واشنگتن را آزموده است که آخرین بار بعد از توافق هسته‌ای بود. او ادامه داد: آمریکا ثابت کرده است که نمی توان به آن اعتماد کرد.

دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد، ایران در نزدیکی به طرف های اروپایی به منظور بهره‌مند شدن از عوائد و مزایای اقتصادی تواق هسته ای جدی بود ولی آمریکا نه تنها بر مانع تراشی اصرار کرد بلکه فشارهایی بر بانک‌های اروپایی اعمال کرده است.

او به حضور نیروهای بیگانه در خاک سوریه نیز اشاره کرد و گفت که حضور هر نیروی خارجی در سوریه بدون موافقت دمشق غیر قانونی و نقض حاکمیت این کشور است و در تعارض با قوانین بین‌المللی است.

رضائی ادامه داد: «آمریکایی‌ها نمی توانند در سوریه باقی بمانند و دیر یا زود از این کشور خارج خواهند شد؛ چرا که سوریه فقط برای مردم سوریه است و آینده این کشور و حفظ تمامیت آن به دست سوریه‌ای‌هاست».

دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد احتمال جایگزینی نیروهای آمریکایی با نیروهای عربی در سوریه نیز تصریح کرد که چنین اقدامی منجر به شکست خواهد شد؛ چرا که ارتش‌های عربی در یمن از تحقق پیروزی عاجز مانده‌اند.

او ادامه داد: «عربستان سعودی و متحدانش در یمن شکست خورده‌اند؛ برای همین آن‌ها توان بقا در سوریه را ندارند و آمریکا به تنهایی سوریه ر ترک خواهد کرد».

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار