دوشنبه ,۷ خرداد ۱۳۹۷ :: Monday ,28 May 2018

جستجو های اخبار روز

جزئیات توزیع سبد غذایی رمضان

جزئیات توزیع سبد غذایی رمضان
جزئیات توزیع سبد غذایی رمضان

تسنیم/ سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه درباره توزیع نخستین سبد غذایی ۹۷ در آستانه رمضان گفت: ارزش ریالی این سبد ۱۳۰ هزار تومان برای خانواده‌های کامل است که شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و ماکارونی و ... می شود.

مریم‌السادات میرمالک ثانی ،سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه در رابطه با توزیع سبد حمایت غذایی گفت: تنها افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند می توانند با مراجعه به مراکز اعلام شده سبد غذایی خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه نیازی نیست مشمولین در روزهای اول ماه مبارک رمضان مراجعه کنند گفت: اعتبار لازم در کارت های افراد مشمولین باقی می مانند و تا زمانی که بخواهند می توانند با مراجعه به فروشگاه خرید های لازم را انجام دهند.

میرمالک ثانی درباره افزایش تعداد سبد های غذایی گفت: در حال حاضر تمام نهادها بحث های امنیت غذایی را دستور کار دارند . افزایش تعداد سبدهای غذایی نیازمند اعتبار لازم است که اکنون وجود ندارد. توزیع مواد غذایی در ادامه سال‌های قبل است و ارزش غذایی ارزش ریالی این سبد 130 هزار تومان برای خانواده‌های کامل است که شامل گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و ماکارونی، لبنیات، روغن مایع و غیره می‌شود.

وی تاکید کرد: افراد می‌توانند به انتخاب خود از هر میزان کالا به هر میزانی که بخواهند دریافت کنند. سعی کرده‌ایم در این مرحله از توزیع سبد کالا آرام‌آرام به سمت گروه‌هایی برویم که در نهادهای حمایتی ما نیستند.

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه اظهار کرد: کارت یارانه سرپرست خانوارها شارژ می‌شود این افراد می‌توانند به فروشگاه‌ها طرف قرارداد ما که در تهران 9 فروشگاه انتخاب شده در قالب رفاه، شهروند، اتکا و ... مراجعه و کالاهای خود را خریداری کنند. افراد در خرید کالا آزادی عمل دارند اما باید به این فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه کنند.

میرمالک ثانی گفت: درحالی سبد به شکل کالا در دوره قبل داده می‌شد که فساد این اقلام غذایی را داشتیم، تاریخ مصرف آنها می‌گذشت، مرغ‌ها فاسد می‌شد و پرت منابع زیاد بود اما اکنون با واریز نقدی خیلی از مشکلات رفع شده و تورمی هم ایجاد نکرده است. از طرفی دستگاه‌های کارت‌خوان هم تحت کنترل هستند.

سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه افزود: مشمولان دریافت سبد کالا بدانند اینگونه نیست که چنانچه کالای خود را خریداری نکنند پولشان در کارت اعتبار سوخت می‌شود بلکه تا هر زمان که مراجعه کنند اعتبار در کارت آنها باقی است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: تسنیم

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "جزئیات توزیع سبد غذایی رمضان" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار