چین در مطالعه ساختار آب به پیشرفت جدیدی دست یافت
شنبه ,۲۷ مرداد ۱۳۹۷ :: Saturday ,18 August 2018

جستجو های اخبار روز

چین در مطالعه ساختار آب به پیشرفت جدیدی دست یافت

چین در مطالعه ساختار آب به پیشرفت جدیدی دست یافت
چین در مطالعه ساختار آب به پیشرفت جدیدی دست یافت

ایرنا/ دانشمندان چینی موفق شدند با کشفیات جدید خود دانسته های بیشتری درباره ساختار آب کسب کنند که پیشرفت نادری در دنیا محسوب می شود.
دانشمندان چینی می گویند توانسته اند ساختار اتمی ین های سدیم هیدرات را مورد بررسی بیشتر قرار دهند که به آنها امکان می دهد شناخت گسترده تری درباره ساختار آب و مواد شیمیایی داشته باشند که باعث ساخت آب در دریاها می شود.
گروهی از دانشمندان دانشگاه پکن و آکادمی علوم چین نیز یک میکروسکوپ جدید اتمی ساخته اند که به آنها اجازه می دهد ساختار اتمی آب و ین های هیدرات در محیط طبیعی آنها را مورد نظارت و موشکافی قرار دهند.
بر اساس اعلام این محققان، این فن آوری می تواند باعث مطالعه موشکافانه تر در باره ساختار آب و تشکیل این ماده حیاتی شده و برای علوم مولکولی نیز بسیار مهم باشد.

این تحقیقات به طور مدون در ماه جاری میلادی در ژورنال طبیعت به چاپ رسیده است و دانشمندان چینی می گویند برای اولین بار آنها توانسته اند ساختار اتمی ین های هیدرات را مورد مطالعه دقیق قرار داده و با این میکروسکوپ جدید رویت کنند.
از اواخر قرن نوزدهم به این طرف دانشمندان روی ین های هیدرات که باعث تشکیل و انحلال آب می شود و مواد دیگری چون نمک و کلروید سدیم را حل می کند، مطالعاتی صورت داده اند ولی هنوز بسیاری از جزییات این تغییر و تحولات در ساختار آب برای آنها مانند یک راز است.
بیشترین ماده مایع روی زمین آب است و دارای ساختار ساده شیمیایی است و حیات انسان به آن وابسته است اما علم هنوز قادر به شناخت آن و تشکیل ساختار آب و تحولات شیمیایی که منجر به شکل گیری آن می شود ، نشده است.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: ایرنا

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "چین در مطالعه ساختار آب به پیشرفت جدیدی دست یافت" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار