دوشنبه ,۷ خرداد ۱۳۹۷ :: Monday ,28 May 2018

جستجو های اخبار روز

رهبران اتحادیه اروپا درباره برجام تشکیل جلسه می‌دهند

رهبران اتحادیه اروپا درباره برجام تشکیل جلسه می‌دهند
رهبران اتحادیه اروپا درباره برجام تشکیل جلسه می‌دهند

ایلنا/ رهبران اتحادیه اروپا با هدف ارائه یک پاسخ واحد به اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال توافق هسته‌ای ایران، تشکیل جلسه می‌دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از نیو ایندیا اکسپرس، رهبران اتحادیه اروپا در تلاش برای تدوین یک پاسخ مشترک به تصمیم تعجب‌برانگیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران و مالیات بر تجارت گردهم می‌آیند.

بر همین اساس، ۲۸ رهبر اتحادیه اروپا در این نشست همچنین درباره شهادت ده‌ها فلسطینی در غزه پس از اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس نیز گفت‌وگو خواهند کرد. اروپایی‌ها به شدت با این تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا مخالف بودند.

«دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا گفت که رهبران اتحادیه اروپا در این نشست تحولات اخیر جهان از جمله تصمیم ترامپ درباره ایران و همچنین تحولات اخیر غزه را مورد بررسی قرار خواهند داد.

برگزاری این نشست یک روز پس از دیدار «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران با همتایان بریتانیایی، فرانسوی و آلمانی خود در بروکسل با هدف نجات توافقی که ترامپ از آن خارج شده بود، انجام می‌شود.

تاسک با ارسال نامه‌ای به رهبران اروپا نوشت: «تمایل دارم در گفت‌وگوهایمان بر این مساله تاکید مجدد شود که بدون هیچ تردیدی تا زمانی که ایران به توافق هسته‌ای احترام می‌گذارد، اتحادیه اروپا نیز به آن پایبند است».همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: ایلنا

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "رهبران اتحادیه اروپا درباره برجام تشکیل جلسه می‌دهند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار