دوشنبه ,۴ تیر ۱۳۹۷ :: Monday ,25 June 2018

جستجو های اخبار روز

«ثلاث» یک قدم مانده به چوبه دار

«ثلاث» یک قدم مانده به چوبه دار
«ثلاث» یک قدم مانده به چوبه دار

فارس/ با توجه به ارسال پرونده محمد ثلاث به واحد اجرای احکام دادسرای تهران این محکوم یک قدم تا چوبه دار فاصله دارد.

به گزارش فارس، 30 بهمن ماه سال گذشته بود که محمد ثلاث یکی از اعضای فرقه دراویش گنابادی با نشستن پشت فرمان یک اتوبوس فاجعه‌ای به بار آورد.

ثلاث بدون هیچ گونه ترس و نگرانی و بدون هیچگونه عذاب وجدان با حداکثر سرعت به سمت ستونی از مأموران نیروی انتظامی تهران رفته که در این یورش وحشیانه، 3 مأمور ناجا را به شهادت رساند.

این فرد تنها دقایقی بعد در حالی که خودش هم از اثر برخورد با خودورهای کنار خیابان مجروح شده بود توسط مأموران پلیس حاضر در خیابان پاسداران بازداشت شد.

رسیدگی به پرونده ثلاث در دادسرای جنایی تهران آغاز شد و پرونده پس از تکمیل تحقیقات و با صدور قرار مجرمیت برای متهم و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری شماره یک رفت.

در این میان نیروی انتظامی و معاون اجتماعی ناجا هم در محاکمه زود هنگام و برخورد قاطع با عوامل به قتل رسیدن و شهادت مأموران ناجا شدند.

قاضی کشکولی در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی به پرونده را آغاز کرد و پس از برگزاری چندین جلسه ختم رسیدگی اعلام و ثلاث به قصاص محکوم شد.

محمد ثلاث که برای وقت گذرانی و طولانی شدن رسیدگی به پرونده از هیچ تلاشی دریغ نکرده و حتی در اثنی رسیدگی وکیل تسخیری خود را هم عزل و وکیل تعیینی گرفته بود این بار به حکم صادره اعتراض کرد.

پرونده به دیوان عالی کشور رفت تا در آنجا به اعتراض ثلاث رسیدگی شود اما دیوان عالی کشور اعتراض ثلاث را وارد ندانسته و به این ترتیب حکم قطعی شد.

حالا در روز یکشنبه 30 اردیبهشت دادستان تهران از ارسال پرونده قاتل مأمورین ناجا در آشوب‌های اسفند سال 96 به واحد اجرای احکام خبر داد.

جعفری دولت آبادی اعلام کرد با توجه به تأیید حکم صادره در دیوان‌عالی کشور و انجام تشریفات لازم حکم صادره اجرا خواهد شد.

با توجه به این اظهارات جعفری دولت آبادی به سراغ شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران رفتیم و از وی در این خصوص سوال پرسیدیم که گام بعدی در واحد اجرای احکام چیست.

وی گفت: در این مرحله اولیای دم و خانواده ها به واحد اجرای احکام دعوت می‌شوند و به آنها گفته می‌شود که می‌توانند حکم صادر شده را اجرا کنند.

شهریاری تصریح کرد: از خانواده ها پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهند حکم را اجرا کنند یا می‌خواهند به متهم فرصت دهند یا اینکه قرار است صلح و سازشی کنند.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: در صورتی که خانواده ها درخواستشان اجرای حکم باشد زمانی تعیین می‌شود و حکم اجرا خواهد شد.

به این ترتیب می‌توان گفت محمد ثلاث متهم 50 و اندی ساله تنها یک قدم تا چوبه دار فاصله دارد و باید این روزها منتظر اعلام خبر اجرای حکم وی باشیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: فارس

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "«ثلاث» یک قدم مانده به چوبه دار" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار