دوشنبه ,۴ تیر ۱۳۹۷ :: Sunday ,24 June 2018

جستجو های اخبار روز

دانشگاه‌های فاقد استاندارد ناچار به کناره‌گیری از چرخه آموزش عالی‌ هستند

دانشگاه‌های فاقد استاندارد ناچار به کناره‌گیری از چرخه آموزش عالی‌ هستند
دانشگاه‌های فاقد استاندارد ناچار به کناره‌گیری از چرخه آموزش عالی‌ هستند

ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان معتقد است که دانشگاه‌های طفیلی و فاقد استانداردهای آموزشی و پژوهشی ناچار به کناره گرفتن از چرخه آموزش عالی در کشور هستند.

دکتر مهدی شادنوش، با اشاره به حجم بالای زیرساخت‌های دانشگاهی در کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه ما در سطح ملی از نظر فضای آموزش عالی به حد اشباح رسیده‌ایم برخی مراکز دانشگاهی غیراستاندارد که تا پیش از این به فعالیت می‌پرداختند چاره‌ای جز حذف و خروج از این گردونه ندارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر میزان عرضه در 80درصد موارد بیش از تقاضا است و برخی مراکز دانشگاهی با ظرفیت خالی روبرو هستند و لذا همین می‌تواند به ارتقاء کیفیت آموزشی کمک کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دانشگاهی ماندگار است افزود: این دانشگاه در شاخص‌های آموزشی و پژوهشی از رشد روزافزون برخوردار بوده و این روند در آینده نیز ادامه می‌یابد.

وی از هدف‌گذاری این دانشگاه برای تبدیل شدن به یک دانشگاه بین‌المللی خبر داد و یادآور شد: با توجه به موفقیت‌های علوم پزشکی استان سمنان در سال‌های اخیر،، این دانشگاه خوشبختانه در مسیر اعتبارسنجی بین‌المللی قرار گرفته و بزودی این مدرک معتبر را اخذ خواهد کرد.

شادنوش با اذعان به اینکه برای بقا باید دیدی بین‌المللی و فراملی داشته باشیم گفت: این دانشگاه با رفع برخی اشکالات خود و توجه به استانداردهای بین‌المللی در تلاش است که به یک دانشگاه فراملی تبدیل شود.

وی رشد شاخص‌های آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه را نشانه قرار گرفتن این دانشگاه در مسیری صحیح ارزیابی کرد و گفت: رقبای ما در جهان با شتاب در مسیر توسعه قرار دارند و لذا ما نیز راهی جز حرکت پرشتاب در این مسیر را نداریم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار