روزنامه اصلاح‌طلب عامل‌ اختلافات در «اعتمادملی» را مشخص کرد
چهارشنبه ,۲۴ مرداد ۱۳۹۷ :: Wednesday ,15 August 2018

روزنامه اصلاح‌طلب عامل‌ اختلافات در «اعتمادملی» را مشخص کرد

روزنامه اصلاح‌طلب عامل‌ اختلافات در «اعتمادملی» را مشخص کرد
روزنامه اصلاح‌طلب عامل‌ اختلافات در «اعتمادملی» را مشخص کرد

تسنیم/ روزنامه حزب کارگزاران سازندگی در شماره امروز خود "رسول منتجب‌نیا" را محور اختلافات و اتفاقات اخیر کنگره حزب اعتماد ملی دانست.

کنگره سراسری حزب اعتماد ملی پس از وقفه‌ای ده ساله به منظور تطبیق اساسنامه حزب با قانون جدید احزاب و انتخاب اعضای شورای مرکزی روز جمعه (4 خرداد) برگزار شد.

در این کنگره که با درگیری و تنش میان برخی اعضای حزب اعتماد ملی همراه بود، طرفداران قائم مقام کنونی حزب در تلاش بودند تا اعضای هیئت رئیسه‌ای که کار تطبیق اساسنامه و انتخاب شورای مرکزی را بر عهده داشت، عوض کنند اما این اقدام آنها با ممانعت نزدیکان الیاس حضرتی رئیس شورای اجرایی حزب مواجه و جلسه به ضرب‌وشتم منتهی شد.

حجت الاسلام بیگدلی عضو شورای مرکزی اعتماد ملی هم در گفت‌وگویی که با تسنیم داشت، در تشریح جزئیات درگیری کنگره این حزب گفته است "برخی از کسانی که می‌خواستند کار‌های غیرقانونی کنند، افرادی را داخل سالن آورده‌ بودند که این افراد همراه‌ با اقدام‌های غیرقانونی‌ آورندگان آن‌ها به‌ محل برگزاری کنگره، شروع به شلوغ‌‌کاری کردند.

وی درباره درگیری‌ یک نفر با وی که در فیلم منتشرشده از درگیری‌های کنگره مشهود‌ است، می‌گوید: من با کسی درگیری نداشتم، ولی آقای محمد‌جلیلیان از اعضای حزب با پایه میکروفون به من حمله کرد و آقای زبردست و برخی افراد مانع حمله وی شدند، و گرنه چه‌بسا‌ با توجه به سنگینی پایه فلزی میکروفون حادثه ناگواری اتفاق می‌افتاد. دوستان شاهد ماجرا که از صحنه‌ فیلم‌برداری هم کرده‌اند درصدد اقدام قضایی علیه آقای جلیلیان‌ بودند که من اجازه ندادم.

روزنامه کارگزاران ارگان حزب کارگزاران سازندگی در شماره امروز (6 خرداد) در گزارشی با حمله به رسول منتجب‌نیا، او را محور اختلافات اخیر در کنگره حزب اعتماد معرفی کرد و نوشت "منتجب نیا تاکنون سه مرتبه از قائم مقامی حزب استعفا داده و با خواست و نامه دبیرکل در حصر اکنون به فعالیت خود در این حزب ادامه می‌دهد. اگر چه پس از استعفای سوم منتجب نیا، کروبی در حکمی اختیارات اجرایی حزب را به الیاس حضرتی واگذار کرد اما پیش از برگزاری کنگره نیز اختلافات در حزب اعتماد ملی به رسانه‌ها کشیده شده بود. به ویژه اختلاف درباره شورای عالی سیاست‌گذاری که منتجب نیا از منتقدان سرسخت آن است.

کارگزاران با بیان اینکه به نظر می‌رسد نظرات منتجب نیا در کنگره گذشته حزب اعتماد ملی بر‌آورده نشده و طیفی که در مقابل آنها قرار دارد، توانسته خواسته‌های خود را به کرسی بنشاند، معتقد است بیانیه‌ای که شامگاه شنبه از سوی طیف منتجب نیا منتشر شده بیانگر بر‌آورده نشدن خواسته‌های این طیف بوده است. چراکه این طیف در بیانیه خود از وزارت کشور خواسته بود تا به انتخابات شورای مرکزی این حزب ورود کند.

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی از جمله منتقدان شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان بود و نسبت به نحوه بستن لیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم و شورای شهر اعتراض داشت.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: تسنیم

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "روزنامه اصلاح‌طلب عامل‌ اختلافات در «اعتمادملی» را مشخص کرد" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار