نگرانی دیوان محاسبات آمریکا از وضعیت خدمه ناسا
شنبه ,۲۷ مرداد ۱۳۹۷ :: Saturday ,18 August 2018

نگرانی دیوان محاسبات آمریکا از وضعیت خدمه ناسا

نگرانی دیوان محاسبات آمریکا از وضعیت خدمه ناسا
نگرانی دیوان محاسبات آمریکا از وضعیت خدمه ناسا

ایسنا/ صدور گواهینامه برای فضاپیمای حامل خدمه ناسا نیاز به تنظیمات بیشتری دارد که منجر به عدم امکان دسترسی حدود یک‌ساله ناسا به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود.

دیوان محاسبات ایالات متحده آمریکا (GAO) که یکی از سازمان‌های قانون‌گذار آمریکا است، در این هفته گزارش نگران‌کننده‌ای درباره برنامه خدمات تجاری خدمه ناسا منتشر کرد.

به نظر می‌رسد ناسا در معرض خطر از دست دادن دسترسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به مدت ۹ ماه یا بیشتر است.

این مشکل ناشی از این واقعیت است که در حال حاضر، فضاپیمای روسی "سایوز" تنها فضاپیمای تایید شده برای ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی است و قرارداد ناسا برای دسترسی به این فضاپیمای روسی نیز در نوامبر ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.

ناسا در حال کار با شرکت‌های بوئینگ و اسپیس‌ایکس در زمینه تولید فضاپیماهای حمل خدمه در برنامه خود است.

پروژه‌ها در حال انجام است و کپسول حمل خدمه اسپیس‌ایکس، ماه آینده اولین آزمایش خود را در ایستگاه فضایی کندی پشت سر خواهد گذاشت.

با این حال، هر دو پروژه تا به حال تاخیر قابل توجهی داشته‌اند. انتظار می‌رفت که این قراردادها که به ارزش ۶.۸ میلیارد دلار برآورد شده‌اند، تا انتهای سال ۲۰۱۷ فضاپیماها را تحویل می‌دادند.

انتظار می‌رود کپسول "دراگون اسپیس‌ایکس "و "استارلینگر"(Starlinger) بوئینگ تا سال ۲۰۱۹ آماده شوند. اما دیوان محاسبات آمریکا اکنون برخی از موانع جدید برای فضاپیماهای حامل خدمه ناسا را ‌شناسایی کرده است.

در گزارش دیوان محاسبات آمریکا آمده است: پیش از انجام هر گونه ماموریت، ناسا باید گواهی کند که وسایل نقلیه هر دو پیمانکار برای فضانورد انسانی امن هستند.

این گزارش مشخص می‌کند که ناسا یک رویکرد استوار برای محاسبه این معیار ندارد و تا محقق نشدن این خواسته، مجوز برای ناسا صادر نخواهد شد.

GAO می‌گوید که مهلت اصلاح برای صدور گواهینامه، نشان‌دهنده یک شکاف بالقوه در دسترسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی به مدت حداقل ۹ ماه است.

علاوه بر این، در مدت انتظار ناسا برای صدور مجوز، امیدی به این که ناسا صندلی‌های بیشتری در سایوز به دست آورد، وجود ندارد.

دیوان محاسبات آمریکا مشخص کرده است که دریافت صندلی‌های اضافی در سایوز، بعید به نظر می‌رسد، زیرا فرآیند تولید کپسول حامل خدمه و امضای قرارداد برای صندلی‌ها معمولا سه سال طول می‌کشد، به این معنی که صندلی‌های اضافی قبل از سال ۲۰۲۱ در دسترس نخواهد بود.

دیوان محاسبات آمریکا هشدار می‌دهد که اگر ناسا در صورت تاخیر مجدد، گزینه‌هایی برای اطمینان از دسترسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی در برنامه خدمات تجاری جدید فراهم نکند، نمی‌تواند اطمینان حاصل کند که هدف سیاست فضایی ایالات متحده محقق شود.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabarمنبع: ایسنا

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "نگرانی دیوان محاسبات آمریکا از وضعیت خدمه ناسا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

جستجو های تصادفی اخبار